Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

8 powodów, dla których warto stosować naturalną antykoncepcję

Od 3 lat z powodzeniem stosuję naturalną antykoncepcję- obserwuję sygnały, jakie wysyła mój organizm. Jak dla mnie nie ma lepszej alternatywy. Całkowicie zrezygnowałam z pigułek i innych terapii hormonalnych na rzecz całkowicie bezpiecznej i naturalnej metody planowania poczęcia- pisze Maggie, redaktorka prowadząca blog "We are the Ladies".

Powód nr 1: Pewność.

 

Bardzo niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jak skuteczne i pewne są naturalne metody antykoncepcji. Są bardzo zaskoczone, kiedy zobaczą następujące liczby: metody objawowo-termiczne posiadają skuteczność na poziomie 99,7 %, z kolei metoda termiczna ma udowodnioną skuteczność na poziomie 99,3 %. Oczywiście metody te wymagają od nas sumienności i systematyczności, jednak przyjmowanie pigułek również się z tym wiąże. Trzeba zawsze pamiętać, aby nie pominąć przyjęcia dziennej dawki hormonów. Wiele kobiet obawia się naturalnych metod antykoncepcyjnych ze względu na wysiłek, jaki muszą wykonać aby prawidłowo określić swoją płodność. Tu z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania, takie jak analizator płodności Daysy. Dzięki niemu, naturalna metoda antykoncepcji staje się częścią naszego codziennego życia, nie wymagając od nas większego wysiłku ani zaangażowania.

 

Powód nr 2: Bez hormonów.

 

Dopóki nie odstawiłam antykoncepcji hormonalnej, nie byłam świadoma tego, co tak naprawdę działo się z moim ciałem przez 9 długich lat przyjmowania hormonów. Mój organizm był totalnie przyzwyczajony do hormonów i nie sądziłam, że tak silnie odczuję zmiany po ich odstawieniu. Byłam zaskoczona a zarazem zadowolona, gdy poczułam jak wolna stałam się po ich odstawieniu. Wiem, że brzmi to trochę jak szaleństwo, ale pierwszy raz w życiu poczułam, że ja i moje ciało jesteśmy całością. Nie miałam już żadnych wątpliwości- nigdy więcej hormonów.

 

Powód nr 3: Nauka własnego ciała.

 

Do tej pory pamiętam test z biologii w ósmej klasie, na którym padło pytanie: kiedy występuje owulacja? Nauczyciel był wstrząśnięty odpowiedziami. Większość uczniów odpowiedziało, że owulacja występuje...podczas miesiączki! O tym, że tak nie jest przekonałam się wiele lat później. Poznałam też inne zjawiska, o których do tej pory nie miałam pojęcia. Śluz szyjkowy, temperatura bazowa ciała, dwufazowość cyklu- było to dla mnie zupełnie nowe terytorium. Poznanie swojego cyklu miesiączkowego oraz zrozumienie własnego ciała było dla mnie nie lada wyczynem. Teraz wszystko jest w moich rękach a nie w rękach hormonów. To wspaniałe uczucie!

 

Powód nr 4: Brak efektów ubocznych.

 

Wszyscy doskonale wiemy, że ulotka dołączona do pigułek antykoncepcyjnych zawiera wykaz niekończących się skutków ubocznych. Jednak inne środki antykoncepcyjne, nawet te bez hormonów jak np. spirala miedziana również wywołują wiele skutków ubocznych. Korzystając z naturalnej antykoncepcji, nie masz żadnych obaw. Nie przyjmujesz sztucznych hormonów, nie masz ciała obcego w organizmie. Wszystko jest całkowicie naturalne i bezpieczne.

 

Powód nr 5: Oszczędność pieniędzy.

 

Przyznaję: koszt analizatora cyklu, takiego jak Daysy wydaje się na początku dość wysoki. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to tylko jednorazowy koszt, cena Daysy nie wydaje się zbyt wygórowana. Koszt terapii hormonalnych oraz innych suplementów, które powinnyśmy przy okazji przyjmować aby czuć się lepiej, na dłuższą metę jest o wiele wyższy.

 

Powód nr 6: Wzrost libido.

 

Tak bardzo byłam przyzwyczajona do hormonów i ich efektu hamującego libido, że punkt ten był przeze mnie całkowicie zlekceważony. Nagle, po odstawieniu pigułek okazało się, że mam więcej ochoty na sex. Nie korzystam już z wymówki, że boli mnie głowa a mój partner podoba mi się o wiele bardziej, niż kiedyś.

 

Powód nr 7: Wzmocnienie więzi.

 

Na początku mój partner nie był zachwycony ideą naturalnej antykoncepcji. Tak jak ja, obawiał się, że metoda ta nie zadziała, że zajdę w ciążę. A wcale nie chcemy jeszcze zostać rodzicami. Zasugerowałam mu, że na początku możemy dodatkowo korzystać z prezerwatywy i uczyć się rozpoznawania symptomów mojej płodności. Zgodził się. Teraz jest on entuzjastą tej metody, bo wie, że to działa i on może w tym uczestniczyć. Razem ze mną analizuje mój cykl, z zaciekawieniem pyta czy miałam już wzrost temperatury, czy była owulacja. Naturalna antykoncepcja jeszcze bardziej wzmocniła naszą więź i uważam, że jest to wspaniałe!

 

Powód nr 8: Dwa w jednym.

 

Oczywiście, jeśli chcesz tylko zapobiegać ciąży, punkt ten nie jest dla Ciebie. Jednak dzięki tej metodzie poznajemy swoje ciało, swój cykl i dokładnie wiemy, kiedy występują u nas dni płodne. Jeśli kiedykolwiek zechcesz mieć dziecko, wiedza ta bardzo Ci się przyda. Wiele kobiet, które przyjmują pigułki antykoncepcyjne przez długi czas po ich odstawieniu ma problem z zajściem w ciążę. Ich organizm musi się na nowo przystosować a cykl znormalizować. Nie wiedzą one również, kiedy mają owulację. Korzystając z metod naturalnych, wiedzę taką masz co miesiąc. To dopiero podwójna korzyść.

 

 

 

*Źródło: http://www.daysyplanet.me/2015/11/04/die-8-besten-grunde-fur-naturliche-verhutung/

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg