Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Jak wygląda kobiecy cykl miesiączkowy?

Dziś o seksualności, orgaźmie i pozycjach łóżkowych możemy czytać wszędzie. W tej całej rewolucji i wyzwoleniu seksualnym kobiet brakuje jednak... podstawowej wiedzy kobiety o swoim własnym organizmie. Zmiany zachodzące w ciele, samopoczuciu i wyglądzie kobiety są nieuchronnie związane z jej kobiecym cyklem. I żadne średnie, statystyki czy odkrycia naukowe nam nie pomogą, dopóki każda z nas nie będzie wiedziała co w niej drzemie...

Większa wiedza, większa świadomość

Mając świadomość kobiecego cyklu, wiesz, że napad złości jaki przed momentem miał miejsce to nie kryzys w twoim związku, a...  PMS. Chęć błogiego leżenia na kanapie to niekoniecznie skutek twojego lenistwa a... działanie progesteronu. Mnóstwo energii i przenikliwość umysłu może być charakterystyczne dla okresu przedowulacyjnego, podobnie jak... wzmożona czujność czy poddenerwowanie. Drażliwe piersi tuż po owulacji, bądź przed okresem, mogą udaremnić ci zakupy w sklepie z bielizną, a niewielki wzrost wagi to niekoniecznie wina późnej kolacji w dniu poprzedzającym, a... nadchodzącej miesiączki.


Kobiecy cykl na wykresie

wykres-1-ladycomp_t.jpg

Komentarz Eksperta

Aleksandra Demiańczyk, ekspert ds. kobiecej płodności dystrybutora komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly:


Na podanym fragmencie wydruku widać dwa pełne cykle kobiety. Patrząc od góry widzimy ostatnie dni 34-dniowego cyklu, obserwujemy charakterystyczny dla nadchodzącej miesiączki spadek temperatury. W momencie gdy rozpoczyna się nowy cykl, użytkowniczka wprowadza "M" do komputera i liczenie dni cyklu odbywa się na nowo - pamiętajmy, że pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki (a nie ostatni).

Komputer Lady-Comp, którego używa Pani z przykładu, zna już charakterystykę jej cyklu, dlatego też możemy zaobserwować osiem "zielonych dni" na początku cyklu, w których uprawianie stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia nie spowoduje zajścia w ciążę. Proszę pamiętać, że u każdej kobiety może to wyglądać nieco inaczej i u pani mającej krótsze cykle 8 dzień cyklu będzie już dniem płodnym.

Po tym czasie komputer wyświetlił żółte światło, a następne 10 czerwonych świateł świadczących o czasie wysokiej płodności kobiety. Tuż przed owulacją oraz w ósmym i dziewiątym dniu cyklu użytkowniczka pominęła poranny pomiar co widzimy poprzez przerwany wykres. 

Jak widać po odnotowanym skoku temperatury i upewnieniu się, że owulacja miała miejsce, komputer cyklu Lady-Comp znów zaczął świecić zielonymi światłami, umożliwiając stosunek bez dodatkowych zabezpieczeń. Rozpoczęła się faza lutealna, w której poziom progesteronu jest wysoki, obserwujemy zatem wyższe temperatury podstawowe. Faza lutealna na załączonym przykładzie ma książkową długość czyli 13-14 dni. Ważne aby faza ta trwała ponad 10 dni.

W kolejnym cyklu, tym razem trzydziestodniowym, użytkowniczka nie pominęła pomiaru, temperatury były bardziej wyraźnie, zatem komputer cyklu jeden dzień wcześniej dał zielone światło. Jak widać na wykresie, komputer bierze pod uwagę zarówno długość życia plemników, jak i charakterystykę cyklu danej kobiety oraz monitoruje zachodzące zmiany na bieżąco. Przy stosowaniu się do wskazań komputera mamy 99,36% skuteczności antykoncepcji przy braku jakichkolwiek skutków ubocznych tej metody.A ty?

Warto obserwować siebie, swój cykl i charakterystyczne dla jego różnych etapów zachodzące zmiany. Znając swój organizm możemy szybciej wyłapać anomalie, szybciej zasięgnąć konsultacji lekarskiej, gdy coś wzbudzi nasz niepokój. Często też stajemy się dla siebie bardziej wyrozumiałe, zaczynamy rozumieć działanie poszczególnych hormonów i możemy się przygotować na „gorsze” dni.Także, jeżeli jeszcze nie wiesz jak wygląda twój cykl, zacznij obserwację od... dziś!***

Komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly, to urządzenia medyczne, które jako jedyne na polskim rynku komputery cyklu posiadają certyfikat urządzenia medycznego wysokiej klasy IIB w oparciu o regułę 14 (ANTYKONCEPCJA). Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly wykorzystują zaawansowane metody statystyczne, a także własną bazę danych ponad miliona cykli kobiet, które służą do precyzyjnego określania fazy płodnej i niepłodnej cyklu kobiety na podstawie pomiaru temperatury w jamie ustnej. 14 listopada 2010 roku komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly uzyskały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly wynosi 99,3% (współczynnik Pearl'a – 0,64). Komputery cyklu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia kobiety i nie powodują skutków ubocznych.

www.ladycomp.pl

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg