Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Nowe nie zawsze oznacza lepsze!

Brytyjscy naukowcy ostrzegają przed skutkami ubocznymi tabletek antykoncepcyjnych 4-generacji!

Przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych ma swoją cenę. Ich skutkiem ubocznym są między innymi migreny, infekcje drożdżakowe, tkliwość piersi, plamienia śródcykliczne, wahania nastroju prowadzące aż do depresji oraz zwielokrotnione ryzyka występowania zagrażającej życiu zakrzepicy. I choć powstała już czwarta generacja pigułek antykoncepcyjnych, nadal nie ma możliwości, aby stworzyć tabletki, które nie powodują żadnych poważnych skutków ubocznych.

Wręcz przeciwnie- stosowanie najnowszych pigułek niesie za sobą zwiększone ryzyko występowania groźnych dla zdrowia powikłań, niż pigułki starszych generacji.

W niedawno opublikowanych badaniach w British Medical Journal naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham potwierdzają, że pigułki z nowszym progestagenem aż czterokrotnie zwiększają możliwość występowania zakrzepicy, niż pigułki wcześniejszych generacji. Yana Vinogradowa wraz ze swoim zespołem przebadała dane ponad 10 000 brytyjskich kobiet w wieku od 15 do 49 lat, które zaczęły się leczyć z powodu zakrzepicy w latach 2001-2013. Wyniki przeprowadzonych badań wyglądają następująco: w porównaniu do kobiet, które nie przyjmowały hormonalnych terapii antykoncepcyjnych, ryzyko występowania zakrzepicy u kobiet stosujący pigułki pierwszej bądź drugiej generacji wzrosło 2,5 krotnie. Z kolei w przypadku kobiet, które stosowały pigułki nowszych generacji, ryzyko te wzrasta aż 4-krotnie.

Źródło: http://de.sott.net/article/18155-In-die-Tonne-damit-Selbst-moderne-Antibabypillen-sind-sehr-gesundheitsschadlich-und-keine-Frau-sollte-sich-das-antun-mussen

Czym jest wspomniana wcześniej zakrzepica?

Zakrzepica, zwana również cichym zabójcą to zakrzepowe zapalenie żył głębokich. Przyjęło się przekonanie, że atakuje ona głównie osoby starsze, jednak może przydarzyć się osobom w każdym wieku. Dlatego też, jest to choroba często przez nas lekceważona, która dodatkowo nie daje żadnych objawów a bez odpowiedniego leczenia może być tragiczna w skutkach. Gdy zakrzep odrywa się od ściany naczynia i płynie z krwią przez serce do tętnicy płucnej, czasem zatyka naczynie tylko częściowo. Jednak gdy jest duży, powoduje zator tętnicy płucnej, co grozi ostrą niewydolnością krążenia i nagłym zgonem.


Tekst i tłumaczenie Iwona Radziej

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg