Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Ciąża w wieku 38 lat?

Obawy rozwiewa Karolina Luzar, położna ze Szkoły Rodzenia Picolino.

"Witam serdecznie, bardzo długo staraliśmy się z mężem o dziecko - zeszło nam kilka ładnych lat. Teraz mam 38 lat i jestem w swojej pierwszej ciąży. Cieszymy się ogromnie, ale jest to też radość podszyta ogromnym lękiem - o zdrowie dziecka i moje własne. Zastanawiam się czy szkoła rodzenia w tak późnym wieku mi w jakiś sposób pomoże - w końcu większość kursantek jest zapewne o połowę młodsza. Jednak to moja pierwsza ciąża i choć mam wspaniałego lekarza prowadzącego, brakuje mi wsparcia także innych kobiet w ciąży.", Kinga

Odpowiada położna Karolina Luzar, ze Szkoły Rodzenia Picolino:  

 Droga Kingo,

Absolutnie rozumiem Twoje obawy, natomiast nie powinnaś się tym tak bardzo przejmować. Teraz coraz więcej par swoje pierwsze dziecko ma po 30-stce. Myślę, że na zajęciach nie będziesz jedyna i znajdziesz wśród uczestniczek swoje rówieśniczki. Na prawdę zachęcam do zajęć w szkole rodzenia, można się dowiedzieć wiele istotnych informacji, których lekarz nie przekaże Ci na wizycie kontrolnej. Lęk o którym mówisz na pewno zdecydowanie zmniejszy się dzięki rzetelnej wiedzy położnej i wsparcia innych kobiet w ciąży. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania!

Karolina Luzar, położna Szkoła Rodzenia Picolino

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg