Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Dobra położna - dowiedz się w czym może Ci pomóc

Położna odgrywa bardzo ważną rolę w życiu przyszłej mamy i jej dziecka. Zwykle to ona towarzyszy kobiecie podczas porodu, wspiera ją, kieruje przebiegiem całej akcji porodowej w głównej mierze to od niej zależy to, jak będziemy wspominać najważniejsze wydarzenie w naszym życiu. Bycie położną to nie tylko zawód, ale i powołanie.

Większości z nas postać położnej kojarzy się głównie z przyjmowaniem porodu i wizytami patronażowymi w domu. A tym czasem z wiedzy i doświadczenia położnej możemy korzystać dużo wcześniej. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje raz w tygodniu spotkania edukacyjne z położną już od 21 do 32 tygodnia ciąży. Po 32 tygodniu takie spotkania mogą się odbywać nawet dwa razy w tygodniu. Warto to wiedzieć i z tego korzystać, gdyż umiejętności i kompetencje położnej są ogromne a zdobyta przez nas wiedza na pewno się przyda. Ponadto mądra położna będzie potrafiła doskonale nas przygotować do porodu zarówno od strony fizycznej jak i emocjonalnej.

Aby móc bezpłatnie korzystać z pomocy położnej należy wypełnić deklarację w wybranej przez nas przychodni, taką samą jak przy wyborze lekarza pierwszego kontaktu. Opieka położnej należy nam się przez całe życie. Nawet podczas starań o dziecko, możemy zasięgnąć wiedzy odnośnie płodności, wyznaczenia najlepszego momentu na poczęcie dziecka, tego jak właściwie przygotować się do ciąży. Ponadto położna podpowie nam jakie wykonać badania, jak powinna wyglądać dieta przyszłej mamy i co zrobić aby zapewnić sobie i dziecku jak najlepsze warunki już na starcie. Naprawdę warto umówić się na takie spotkanie przed koncepcyjne.

Mało która z nas wie, że położne mają takie same uprawnienia jak lekarze i mogą prowadzić naszą ciążę, za wyjątkiem wykonania badań USG na które mają obowiązek nas kierować do lekarza specjalisty. W trakcie spotkań z wybraną położną przyszła mama, poza standardowym badaniem, może liczyć na szczerą rozmowę podczas której dobra położna pomoże rozwiać wszystkie wątpliwości związane z ciążą i porodem, ponadto będzie potrafiła udzielić wielu ważnych wskazówek odnośnie opieki nad noworodkiem. Podczas takich wizyt łatwo się zaprzyjaźnić a jak wiadomo emocjonalne wsparcie w trudnych i ważnych dla nas momentach jest bardzo potrzebne i sprawia, że okres ciąży mija spokojnie i w poczuciu bezpieczeństwa.

Z zaprzyjaźnioną osobą łatwiej rozmawia się o problemach związanych z połogiem, powrotem płodności i życiem seksualnym po ciąży i porodzie. Wizyty patronażowe poza sprawdzeniem rozwoju noworodka, doradztwem w zakresie prawidłowego żywienia, karmienia piersią i pielęgnacji, mają na celu monitoring warunków w jakich znajduje się matka i dziecko. Poza tym spotkania przeprowadzane są także pod kątem potrzeb przyszłych rodziców i kształtowania ich postaw rodzicielskich. Zwykle pierwsza wizyta ma miejsce po ok. 48 godzinach od wyjścia mamy i dziecka ze szpitala. Typowych wizyt patronażowych jest od 4 do 6 w pierwszych dwóch miesiącach życia dziecka. Jeśli jest taka możliwość to warto już wcześniej poznać swoją położną. W razie potrzeby łatwiej nam będzie prosić o radę i pomoc. Pamiętajmy, że położne są doskonale przygotowane do tego by nam pomagać a ich wiedza i umiejętności są na bieżąco uzupełniane i doskonalone.

Zespół Lady-Comp Polska od wielu lat uczestniczy w konferencjach i szkoleniach organizowanych dla położnych i szkół rodzenia . Uczestnicy spotkań mają szanse pogłębiać swoją wiedzę odnośnie planowania ciąży z komputerami cyklu a także zdrowej i bezpiecznej antykoncepcji po porodzie . Przekazywana przez nas wiedza spotyka się z ogromnym uznaniem i między innymi dzięki położnym wciąż rośnie liczba zadowolonych użytkowniczek Lady-Comp, Baby-Comp oraz Pearly.



Magdalena Kornaś

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg