Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Pragniecie mieć dziecko? Teraz jest najlepszy czas na poczęcie!

Męskie nasienie jest najbardziej zdrowie zimą i wczesną wiosną – według najnowszego badania izraelskich naukowców

Przebadali oni próbki nasienia od niemal 6 i pół tysiąca mężczyzn, którzy byli w trakcie leczenia płodności w latach 2006-2009. Z tej grupy 4960 mężczyzn miało normalną produkcję spermy, a nasienie 1495 mężczyzn wykazywało zbyt niską liczbę plemników.

Okazało się, że największa liczba plemników, także tych najszybszych i najmniej tych uszkodzonych, znajduje się w spermie właśnie wczesną wiosną. Niestety po tym czasie – jakość spermy obniża się. 

Naukowcy twierdzą, że może to być wytłumaczeniem, dlaczego tak wiele dzieci rodzi się jesienią. Niestety nie jest w pełni jasne, dlaczego akurat teraz – na przedwiośniu, jakość spermy jest najlepsza. Jedna teoria skłania się ku wpływowi temperatury – w badaniach przeprowadzonych na zwierzętach produkcja spermy i płodność została powiązania z różnimi czynnikami zależnymi od temperatury – na przykład długość dnia, ekspozycja na światło dzienne i związane z tym zmiany hormonalne. Inne teorie dotyczą siedzącego stylu życia i ilości chemikaliów w środowisku, jakie przedostają się do męskiego organizmu.

(Warto przeczytać więcej na ten temat: Problemy z płodnością)

Eksperci szacują, że obecnie około 20 procent par stara się dłużej niż rok o potomstwo. Z jednej strony kobiety coraz częściej odkładają macierzyństwo na później, z drugiej strony – naukowcy twierdzą, że epidemia otyłości przyczynia się do wzrostu niepłodności.

Przypomnijmy też ostatnie badanie, w którym okazało się, że zbyt długie oglądanie telewizji zmniejsza płodność mężczyzn:

Lenistwo zabija plemniki

źródło: dailymail.co.uk

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg