Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

W oczekiwaniu na II

Drodzy starający się pamiętajcie, że jest całkiem normalne, że do poczęcia dziecka będziecie potrzebowali około 3 miesięcy lub nawet więcej, pomimo współżycia w czasie dni płodnych.

Szansa na zapłodnienie w czasie owulacji wynosi ok. 40 %!
To dlatego często poczęcie nazywane jest cudem. Przecież tyle się może wydarzyć i tyle przeszkód czyha po drodze….

Najpierw plemniki muszą się dostać do pochwy, co akurat starający się odczuwają jak ogromną przyjemność. Ale już w pochwie, jej kwaśne pH nie sprzyja plemnikom, dlatego czym prędzej dostaną się do macicy tym lepiej – tu pomaga orgazm kobiety, kiedy skurcze szyjki macicy wsysają nasienie do środka. Jednak nawet w macicy to jeszcze daleka droga przed plemnikami. Muszą one być zdrowe, szybkie i wytrzymałe, aby pokonać tę daleką wędrówkę. W jajowodach kolejna przeszkoda; plemniki napotkają na prąd, który będzie przemieszczał komórkę jajową w ich kierunku. Jednak dla plemników oznacza to bieg pod wiatr. Odpadną zawodnicy o małym wigorze. Natura prowadzi ostrą selekcję.
Gdy już dotrą ci najlepsi do jaja muszą wykazać się uporem, szybkością i sprytem, aby pokonać konkurentów oraz osłonkę komórki jajowej. Zazwyczaj udaje się to tylko jednemu, gdy zwycięzca przeniknie przez osłonkę staje się ona nie przenikliwa dla reszty zawodników. Takie są reguły gry, wygrywa najlepszy.

Dlatego para starająca się o dziecko również musi się wykazać wytrwałością.

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg