Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Dlaczego karmienie piersią jest najlepsze?

Jak będziesz karmić swoje nowonarodzone dziecko? Piersią czy mieszanką? Wiele czynników ma wpływ na tę decyzję. Choć wiele zdrowych, prawidłowo rozwijających się dzieci jest karmionych mieszanką to jednak mieszanka wypada gorzej w porównaniu z mlekiem kobiecym, które jest idealnie dopasowane do potrzeb dziecka.

Karmienie piersią jest najlepsze dla zdrowia Twojego dziecka

Mieszanka aczkolwiek pod względem kalorii i składników odżywczych nie dobiega od mleka kobiecego to jednak nie zwiera ona tak cennych przeciwciał odpornościowych, które są zawarte w mleku kobiecym. Dzieci karmione mieszanka są bardziej chorowite i częściej chorują niże te karmione naturalnie. Są one narażone 3-4 krotnie częściej na infekcje ucha, biegunkę oraz 10 razy częściej sa przyjmowane do szpitala ze względu na infekcje bakteryjne.

Dlatego lekarze zalecają karmienie piersią noworodków oraz niemowląt.

Karmienie piersią jest najlepsze dla zdrowia młodej mamy

Matka, która nie karmi naturalnie dziecka jest bardziej narażona na większe ryzyko krwotoku po porodzie, raka jajnika oraz raka piersi występującego przed menopauzą.

Karmienie piersią jest tańsze

Rodziny wydają dodatkowo ok. 1000 złotych w pierwszym roku życia dziecka na mieszanki.

Karmienie piersią wzmaga więź między matką a dzieckiem

Miedzy kobieta karmiącą piersią a nowonarodzonym dzieckiem nawiązuje się niebywale mocna i silna więź. Jest to bardzo ważne szczególnie dla mam, które szybko po porodzie wracają do pracy, mają ograniczoną ilość czasu dla dziecka a chcą dać co najlepsze swojemu dziecku.

Karmienie piersią może być relaksem

Wiele kobiet wyraża swoje zdziwienie, że początkowo karmione piersią dzieci potrzebują więcej karmień niż podają to podręczniki. Choć początki karmienia bywają trudne, to po pokonaniu pierwszych problemów odnajdziesz relaks i przyjemność oraz chwile wytchnienia w czasie karmienia swojego dziecka.

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg