Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Czy to na pewno ten jedyny?

Praktycznie każdy z nas zadawał sobie to pytanie: czy to na pewno on/ ona? Jednak doskonale wiemy, że odpowiedź na nie, nie jest wcale taka prosta.

Bo skąd niby mamy wiedzieć, czy osoba, z którą aktualnie jesteśmy związani, jest właśnie tą, z którą chcemy spędzić resztę życia? Czy po kilku latach nie znudzimy się swoim towarzystwem? Czy będziemy szczęśliwi? Cóż, prawda jest taka, że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć nam na te pytania, i może zdarzyć się również tak, że my sami nie znamy na nie odpowiedzi. W życiu różnie bywa, ale nie można z góry zakładać, że wszystko pójdzie źle i po kilku latach na pewno dojdzie do rozstania.

Nie trzeba się śpieszyć! 


Nie musisz od razu wiedzieć, czy to właśnie TA osoba. Dajcie sobie czas. Wspólnie spędzone chwile dadzą większy obraz tego, jak się dogadujecie, co do siebie czujecie. Ważne jest doświadczenie. Trzeba wiedzieć, jak partner zachowuje się w kryzysowych sytuacjach na przykład podczas kłótni. Czy wykazuje skłonności do awantur, czy zachowuje spokój i rozwagę, czy jest w stanie pójść na kompromis? Czy potrafi się pogodzić, czy wręcz przeciwnie- ciągle się dąsa? Te czynniki bez wątpienia wpłyną na jakość waszego związku oraz relacje między wami. 

Jak przyjaciele…

Naukowcy donoszą, że okres wydzielania się w mózgu hormonów, które powodują, że jesteśmy sobą zauroczeni upływa po około 3 miesiącach. Później przestaje już być tak różowo, gdyż zaczyna się patrzeć na partnera trzeźwym okiem, dostrzega się jego zalety ale i  wady. Statystycznie, właśnie po 3 miesiącach, czas większości związków dobiega końca, więc jeśli przetrwaliście ze sobą dłużej, jesteście na dobrej drodze:) Pamiętaj, że związek to nie tylko udany seks. W prawdziwym związku liczy się wzajemny szacunek, zaufanie, mozliwość rozmowy o wszystkim i o niczym, brak wzajemnego skrępowania itp. Motylki w brzuchu po pewnym czasie mijają, a pewne wartości pozostają na zawsze. Bądźcie dla siebie przyjaciółmi i partnerami. 

Obserwacja partnera…

Jeśli męczy cię pytanie, czy to właśnie ta osoba jest tą, na którą czekałaś całe życie? Powinnaś wdrożyć obserwację...oczywiście nie chodzi nam o inwigilację i wynajęcie prywatnego detektywa, ale o obserwacje pod względem przyszłego życia. Czy będzie rzeczywiście partnerem w ważnych dla ciebie kwestiach. Czy będzie potrafił wspierać Cię w ciężkich chwilach, czy będzie wspólnie z tobą dbał o kwestie finansowe, czy będzie pomocny w domu, czy będzie zaradny? A może wręcz przeciwnie jest i prawdopodobnie będzie egoistą martwiącym się tylko o swój interes i pozostawiającym wszystko na twojej głowie? Pamiętaj, że to powinno działać to w obie strony- ty także musisz wykazywać chęć do wspólnego zgodnego życia, a nie tylko żądać tego od swojego partnera. 

Po prostu miłość! 

Powyższe czynniki są istotne dla związku, jednak nie odpowiadają w pełni na zadane pytanie. Niektórzy twierdzą, że jeśli ze swoim partnerem czujesz się tak, jakbyś znała go całe swoje życie, to właśnie jest TO. Może, więc warto posłuchać tej rady i zajrzeć w głąb swojego serca… a wtedy odpowiedź może wydać się całkiem prosta.

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg