Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Rozwód - czy to boli?

Rozwód jest bez wątpienia ciężkim przeżyciem. Decyzję o nim podejmuje się z różnych względów- powodem rozwodu może być zdrada, alkoholizm jednego z partnerów...

Używanie przemocy, lub po prostu to, że przestaliście się dogadywać i mimo wielu starań nie potraficie nawiązać porozumienia. W każdym razie, nie jest to łatwa decyzja i najczęściej podejmuje się ją w ostateczności. Bez względu na to, z jakiej przyczyny decydujemy się na rozwód, pojawia się uczucie straty oraz pustki. Jest to reakcja całkowicie normalna.

Jednak jak sobie z nią poradzić? 

Po pierwsze, nie udawaj, że nic się nie stało i czujesz się świetnie. Nikt nie będzie się dziwił, jeśli będziesz przygnębiona. Jeśli masz ochotę zamknąć się w domu i płakać, to tak zrób. Nie musisz na siłę wychodzić z przyjaciółkami z domu, jeśli nie masz na to ochoty. Wręcz przeciwnie- rzucanie się w wir zabawy i nowego towarzystwa, przyniesie tylko chwilową ulgę, i nie sprawi, że twój żal i smutek zniknie.

Kiedy nowy związek?

Po drugie, zaczynanie nowego związku zaraz po rozwodzie nie jest dobrym pomysłem. Pamiętaj, że na swój sposób przeżywasz rozstanie a nowy związek może być tylko jego atrapą, która nie zastąpi Tobie dawnego związku. Choć wydaje Ci się, że jest to prawdziwe uczucie, podświadomie możesz szukać kogoś, kto zastąpi Twojego eksmęża i sprawi, że uczucie pustki oraz żalu będzie mniejsze, jednak nie zniknie całkowicie. Możesz się rozczarować nowym związkiem, który nie będzie taki sam jak ten poprzedni, więc lepiej najpierw rozpraw się z przeszłością. Gdy zapomnisz o smutku i żalu, swój nowy etap w życiu oraz być może- nowy związek rozpoczniesz z czystym kontem.

Smutne te dni...

Po trzecie, nie dziw się, że Twój smutek i uczucie pustki nie znika z dnia nadzień. Proces ten wymaga czasu. Pamiętaj, że to właśnie czas leczy rany. Możesz również czuć się gorsza od innych i jest to całkowicie normalne. Nie tylko Tobie w życiu coś nie wyszło. Nie jest powiedziane, że to, co było, było lepsze od tego, co będzie. Wręcz przeciwnie! Przyszłość może być jeszcze lepsza i nieść ze sobą zmiany, o jakich nawet nie marzyłaś. Daj tylko sobie szansę. Jeśli jednak twój smutek długo nie znika, nie wahaj się skorzystać z fachowej pomocy, na przykład psychologa. Daj sobie pomóc!

Ale słońce zawsze wschodzi

Po czwarte, jeśli już czujesz się lepiej i masz poczucie, że uporałaś się ze swoją przeszłością, przeprowadź drobne zmiany, wyjdź do ludzi. Mogą być to zmiany twojego wyglądu, może zmiana fryzury? Zrób także coś dla siebie, idź do kosmetyczki lub manicurzystki, kup nowego ciucha. Może odkryłaś w sobie nowe pasje, na przykład pasję do tańca? Zapisz się na zajęcia taneczne, pomoże to utrzymać nie tylko nieskazitelną figurę, ale i korzystnie wpłynie na twoje samopoczucie. Możesz także jeździć na rowerze, spacerować po parku, zapisać się na kurs języka obcego, pójść z koleżanką do kina, pływać na basenie. Możliwości, które nie tylko umilą Tobie czas, ale i pomogą Ci rozpocząć nowy etap w życiu jest wiele. A więc, skorzystaj z nich!

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg