Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Nie lekceważ tych objawów- być może to cukrzyca.

Pierwsze objawy cukrzycy można łatwo przeoczyć, a za niepokojące dolegliwości obwinić przesilenie wiosenne, czy stres. Sprawdź czy któryś z objawów występuje u ciebie .

Czy wiesz, że aż milion osób w Polsce nie wie, że ma cukrzyce? Pierwsze objawy cukrzycy można łatwo przeoczyć, a za niepokojące dolegliwości obwinić przesilenie wiosenne, stres lub przemęczenie. Zobacz, co powinno cię szczególnie zaniepokoić i zmobilizować do wizyty u swojego lekarza:

Gdy nagle spada lub wzrasta twoja masa ciała.

Nadmiar cukru i brak insuliny w organizmie powodują zaburzenia, wskutek których organizm nie ma dostępu do energii- dlatego też, pobiera energię z zapasów tłuszczowo-białkowych. To powoduje bardzo szybki spadek wagi. Tak objawia się cukrzyca typu 1 zwana inaczej insulinozależną, gdyż trzustka z powodu uszkodzenia komórek beta przestała wytwarzać insulinę.

Z kolei objawami cukrzycy typu 2 może być początkowy wzrost masy ciała. Należy pamiętać, że otyłość brzuszna i nadwaga podnoszą ryzyko występowania cukrzycy typu 2.

Odczuwasz ogromne pragnienie i często odwiedzasz toaletę?

Wzmożone pragnienie i bardzo częste oraz obfite oddawanie moczu jest bez wątpienia sygnałem alarmującym. W ten sposób organizm próbuje pozbyć się zbyt dużej ilości glukozy we krwi, angażując do tego nerki. Stan ten jest bardzo groźny dla organizmu, może spowodować odwodnienie i zaburzenia pracy nerek.

Jesteś senna, zmęczona, masz częste zmiany nastroju?

Objawy te często tłumaczymy przemęczeniem, stresem a nawet depresją. Funkcjonowanie przy wysokich cukrach jest bardzo męczące, dlatego nie rzadko występują wahania nastroju oraz frustracja, koniecznie to sprawdź.

Masz problemy skórne lub nawracające grzybice?

Bardzo sucha, swędząca skóra, ciężko gojące się rany, liczne wypryski, często powracające infekcje grzybicze błon śluzowych ( np. pochwy) to również objawy wysokiego poziomu cukru we krwi, który powoduje uszkodzenie naczyń.

Pamiętaj zdrowie masz tylko jedno, jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące sygnały ze strony organizmu, nie zastanawiaj się. Idź do lekarza, poproś o zlecenie badania cukru we krwi.

Tekst I.R.

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg