Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Naukowcy potwierdzają: żeń-szeń pomaga mężczyznom z zaburzeniami erekcji

Właściwości korzenia żeń-szenu medycyna chińska zna od tysięcy lat. Teraz naukowcy potwierdzili to, co było stosowane przez uzdrowicieli wschodu – żeń-szeń może pomóc mężczyznom z impotencją w ciągu ośmiu tygodni.

Problemy z erekcją mogą pojawić się na każdym etapie życia mężczyzny, jednak nasilenie tych zaburzeń obserwuje się wraz z postępującym wiekiem. Brytyjskie statystyki podają, że połowa mężczyzn w wieku powyżej 40 lat cierpi z tego powodu, a wśród panów powyżej siedemdziesiątki – wskaźnik problemów zaburzeń erekcji sięga już siedemdziesięciu procent.

Pomimo tego iż preparaty typu Viagra są dostępne na rynku – około 30% mężczyzn, które je zażywało, nie widzi u siebie poprawy. Badanie przeprowadzone w południowej Korei potwierdziło, że stosowanie tabletek z wyciągiem z żeń-szenia już w kilka tygodni może przywrócić mężczyźnie sprawność seksualną. Do badania zaangażowano ponad stu mężczyzn ze zdiagnozowanymi problemami z erekcją. Po ośmiu tygodniach kuracji żeń-szeniem u mężczyzn naukowcy używając Międzynarodowej Skali Zaburzeń Erekcji (International Index of Erectile Dysfunction) odnotowali  poprawę. Jak twierdzą naukowcy ekstrakt z żeń-szenia przyczynia się do poprawy we wszystkich aspektach zaburzeń seksualnych.

Wyniki zostały opublikowane w International Journal of Impotence Research.

Pamiętajmy, że udane życie seksualne to chęci i możliwości obydwojga partnerów. Tymczasem jak wykazał ostatni raport prof. Izdebskiego, aż 43 proc. Polek w wieku 50-59 lat przyznało, że ma małe, bardzo małe lub żadne potrzeby seksualne, może to wynikać z menopauzy.

Warto przeczytać także o czynnikach,  które wpływają na libido kobiet  w wieku rozrodczym:

Co wpływa na libido kobiety?

 

 

Źródło: dailymail.co.uk

Osoby, które odwiedziły tę stronę przeczytały również:

Inne artykuły z tej kategorii

mama-wie-co-robic_315.png

 Aby_twoj_pecherz....jpg

nieboli24_banerek_315px.jpgkomputercyklu_baner_1.jpg

banerek_rower_edited-2.jpg

 

elektrostymulator_banerek_edited-1.jpg

 

kobiecopl_315.jpg

babystyle.jpg